08/11/2012 – כ"ג חשוון התשע"ג

ארגון בצוותא- פרויקט חונכים לתלמידי ישיבות, ערך בשבוע האחרון ערב עיוני מרתק בנושאי חינוך, בשיתוף התוכנית הלאומית לילדים ונוער שעל ידי עיריית בני ברק. בערב השתתפו ראשי הארגון, בכירי עיריית בני ברק, הרב מרדכי בארי- יועץ חינוכי בארגון ומנהל אגף הייעוץ באחיה, והרב אהרון פרידמן מחבר הספר "גם אתה יכול".

בשיתוף עם עיריית בני ברק והתוכנית הלאומית לילדים ונוער:

ארגון בצוותא ערך ערב חינוכי מרתק בסוגיות הקשורות לחינוך ילדים ונוער, בהשתתפות מיטב אנשי החינוך

ארגון בצוותא – פרויקט חונכים לתלמידי ישיבות, ערך בשבוע האחרון ערב עיוני מרתק בנושאי חינוך, בשיתוף התוכנית הלאומית לילדים ונוער שעל ידי עיריית בני ברק. בערב השתתפו ראשי הארגון, בכירי עיריית בני ברק, הרב מרדכי בארי – יועץ חינוכי בארגון ומנהל אגף הייעוץ באחיה, והרב אהרון פרידמן מחבר הספר "גם אתה יכול".

במהלך הערב נידונה סוגית מעמדו של התלמיד היחיד בתוך מסגרות החינוך.
מסגרות החינוך הפורמאליות מהוות חממה מוגנת, שמורה ונעימה לכלל התלמידים, אך את חלקם המסגרת הכללית אינה מספקת. הם זקוקים ליחס אישי, לליווי צמוד ולתחושה של "בן יחיד" בתוך עשרות הילדים והנערים המרכיבים את הכיתה או את השיעור בישיבה.
ארגון בצוותא לקח על עצמו את הגשת העזרה לאותם תלמידים, באמצעות מערך חונכים, שהוסמכו לתפקיד ומבצעים זאת ברגישות ובאהבה. הארגון פועל בשיתוף פעולה עם מנהלים חינוכיים וראשי ישיבות, כדי לזהות את הנוער המתקשה, להתאים לו חונך על פי המסגרת הקהילתית וסביבת המגורים אליה הוא משתייך, ולהעניק לו יד תומכת ומקדמת ואוזן קשבת.

הרב מרדכי בארי ציין את חשיבות החונכות המקצועית כמענה לבעיית היחיד בתוך מוסדות הלימוד: "אומנות החונכות אינה מסתכמת בלימוד משותף של דף גמרא, במקרים רבים החונך יודע ומחבב את הלימוד." המטרה לדבריו היא ההתאמה בין החונך לחניך, ההיכרות הקרובה וההערכה אותה משדר החונך, המאפשרות לו ללמוד את עולמו הפנימי של הילד או הנער, ולסייע לו לעלות על דרך המלך ולהעצים את כישוריו.

הרב אהרן פרידמן עמד בדבריו על חשיבות ההקשבה וההכלה של התלמיד: "כאשר נוצר צורך בהגשת עזרה לחניך חייבים לנקוט בבחינת 'חכם שאינו נבהל להשיב'. ראשית להאזין כראוי, בכובד ראש. לעיתים קרובות ההקשבה היא חלק מהפתרון." עוד הוסיף כי הגשת העזרה צריכה לבוא בעבודה משותפת תוך שימת לב מרבית לרצונותיו ורגשותיו של החניך.

בסיום הערב יצאו ציבור המשתתפים עם כלים מעשיים והודו להנהלת ארגון בצוותא ולעירית בני ברק ובראשם לראש העיר הרב יעקב אשר הי"ו העושה רבות למען החינוך של דור העתיד בעירנו  ולהנהלת התוכנית הלאומית לילדים ולנוער הרב שמעון קשש. 

בשל הביקוש העצום לחונכים מקצועיים והפניות הרבות של ראשי ישיבות ומנהלי מוסדות חינוך, הוחלט לפתוח קורס נוסף להכשרת אברכים המעוניינים לשמש כחונכים. בקורס הנפתח, ירצו טובי המחנכים והמרצים את משנתם החינוכית ואת רזי תורת החינוך האישי.

משך הקורס שמונה מפגשים אחת לשבוע, בסיומו תוענק תעודת חונך למשתתפים, והם יוכלו לשמש כחונכי ארגון בצוותא. בארגון ובהנהלת מרכז ההדרכה  מקווים כי הקורס יפתח צוהר ויתן כלים מעשיים בידי ציבור החונכים.