נוער נושר

בעיית הנוער הנושר היא אחת הבעיות המרכזיות של החברה בישראל.

צעירים רבים הנמצאים במעגלי סיכון ומצוקה ומתקשים להשתלב במסגרת הלימודית והחברתית, נושרים ממערכת החינוך עקב בעיות לימודיות, חברתיות או רגשיות, ומתגלגלים לעבר מעגל מצוקה ופשיעה הרסני לעתידם ולעתיד החברה בישראל. תופעה קשה זו אינה זוכה למענה ולטיפול הולם, עקב מחסור בכוח עבודה המוכשר לכך ותוכניות רחבות היקף הממוקדות לטיפול בבעיה.

בקרב הנוער הדתי והחרדי, הבעיה חמורה עוד יותר. שכן נשירתו של הנער מהמסגרת הלימודית, גורמת לעיתים גם לנתק בינו לבין משפחתו ומאורח החיים עליו גודל וחונך, ומשם הדרך קצרה להדרדרות קשה לעבר הרחוב והפשע. 

הילדים האלה הם דור העתיד שלנו. כרגע הם מסתובבים בינינו, עדיין כאן, אבל הם נקרעים בין הקשיים הלימודיים או הרגשיים, בין הרחוב לבין ספסל הלימודים. אם לא נושיט להם יד חמה ותומכת, אנחנו עלולים לאבד נשמות יקרות הזקוקות ליד מכוונת, לטפיחה על השכם, לעזרה מקצועית.

"בצוותא" הוקם מתוך תובנה רבת שנים, שמרבית הנושרים ממסגרות לימודיות, יכלו להתגבר על הקושי, לפרוח ולהתפתח, לו רק היה ניתן להם סיוע צמוד, יד אישית ומכוונת שתדריך ותנחה אותם. מרבית הנערים והנערות הנעזרים בשירותי "בצוותא" אינם מורדים מטבעם, כי אם ילדים שנקלעו למצוקה שאינה באשמתם, דוגמת בעיות משפחתיות, לימודיות או רגשיות, המונעות מהם להתפתח כשאר בני גילם.

ארגון בצוותא מפעיל מזה כחמש שנים מערך חונכים מקצועיים, הפזורים בכל רחבי הארץ, בבתי ספר ובישיבות, בסמינרים ובאולפנות, ומלווים נערים ונערות הנתונים בקשיים לימודיים, רגשיים או משפחתיים. החונכים תומכים בנערים ובנערות בתוך המסגרת הלימודית, ומעניקים להם סיוע לימודי ורגשי כאחד, במטרה לאפשר להם להדביק פערים ולהשתלב מחדש בשגרת הלימוד. פעילות החונכים בארגון מתבצעת במערך מתוכנן היטב, המאפשר לחונכים לקבל הכשרה מקצועית מקיפה ולחונכים ליהנות מהסיוע המיטבי.

פרויקט בצוותא זוכה להצלחה מרובה, ולאינספור סיפורי מופת על נערים ונערות שעמדו לפני נשירה, ובעזרת חונכי הארגון הצליחו להשתלב מחדש במערכת הלימודית ולחזור לתלם. 

מפעל 'בצוותא' המסייע לחינוכם של מאות ילדים ובני נוער, הפעיל גם בשנה החולפת מאות חונכים וחונכות, שעקבו אחרי לימודם, חינוכם, גדילתם והתפתחותם המיטבית של מאות חניכים וחניכות, ושימשו להם אוזן קשבת וגב תומך.

במספרים לשנה זו הנתונים מדהימים:

מערך חונכות

חניכים וחניכות

ממוצע חודשי

שעות חונכות פרטנית

בחודש

שעות חונכות פרטנית

בשנה

מערך הכשרה

ימי עיון

לחונכים מתקדמים

סדנאות הורים

לטיפוח המודעות החינוכית.

קורסים

להכשרת חונכים

אגף היעוץ

אנשי צוות חינוך

שעמדו לרשות החניכים

פניות

טופלו במקצועיות ובדיסקרטיות

שעות יעוץ

חינוך פרטני

כל נשמה - עולם ומלואו!

כל הפעילות הזאת, ניתנת באהבה גדולה לחניכים וחניכות, מתוך רצון טוב לוודא את הישארותם במסגרת החינוכית והתפתחותם בה. אבל מספרים הם נתון מתמטי. 'בצוותא' עוסק בנשמות, וכל נשמה – היא עולם ומלואו. הצלת הנשמות הנעשית ב'בצוותא' מדי יום ביומו – הנה בזכותכם, תורמים נכבדים, אתם המכירים בערך עבודת הקודש של'בצוותא' ותומכים בה. בסיומה של שנה גדושת פעילות, ובפתחה של שנה חדשה מלאת אתגרים, נודה לשותפינו היקרים על העבר, ונבקש על את המשך תמיכתכם בעתיד.